NFL Power Rankings за седмица 16: Пазете се от сметките
New York Post | 2023-12-19 | 14:55:58

Другите претенденти за титлата на AFC може да е разумно да работят заедно, за да се уверят, че Бъфало Билс няма да бъдат поканени на плейофното парти.

Беше лесно да се забрави по време на техния разочароващ старт с 6-6, но Билс имаха едни от най-добрите предсезонни коефициенти за спечелване на Супербоул — наравно с 49ers, зад само Chiefs и Eagles.

Оказва се, че Билс са били просто спящ гигант – събуден по-рано този месец, когато изпадналият в битка старши треньор Шон Макдермот изглеждаше вероятно да загуби работата си по различни причини.

Билс удвоиха победата си миналата седмица срещу Чийфс с изявена победа в неделя срещу Каубоите.

Все още от външната страна на картината на плейофите на AFC поради тайбрека, Билс изглеждат като потенциалния отбор с ниска позиция, срещу който никой не би искал да се изправи — ако успеят да се промъкнат — докато възвръщат мястото си сред легитимния Супер Претенденти за купа.

Ето класацията на The Post за силата на NFL за седмица 16:

1. 49ers 11-3 (1)

Направете шест поредни победи за 49ers, които спечелиха NFC West зад четирите паса за тъчдаун на Брок Пърди и три тъчдауна на Крисчън Маккафри в победата с 45-29 срещу Кардиналс. Чарвариус Уорд върна прихващане за тъчдаун. Беше 14-13 през втората четвърт, преди 49ers да упражнят мускулите си.

2. Гарвани 11-3 (2)

Рейвънс станаха третият отбор от НФЛ от 1970 г. насам, който водеше в последните две минути на всеки от първите си 14 мача, присъединявайки се към двата, които останаха непобедени през редовния сезон. Още един ден от 250 ярда на терена (воден от 97 на Ламар Джаксън) за най-добра атака в лигата предизвика победа с 23-7 в праймтайма срещу Ягуарс.

3. Делфини 10-4 (5)

Стремежът на Тайрийк Хил да стане първият приемник на 2000 ярда в историята на NFL претърпя удар, когато той не игра. Но нарушението продължаваше да бръмчи така или иначе, като Рахийм Мостерт постави рекорд за франчайз за тъчдауни за един сезон (20) при поражение с 30-0 на Джетс. Jaylen Waddle вдигна застой на Hill с тъчдаун от 60 ярда.

4. Каубои 10-4 (3)

Разочарование след емоционална победа срещу Eagles? Или причина за безпокойство? Така или иначе загубата им с 31-10 от Билс беше грозна. Каубоите успяха да постигнат най-ниските за сезона 195 ярда в атака, а кандидатът за MVP Дак Прескот не хвърли пас за тъчдаун. Каубоите, които може и да не играят домакински плейофен мач, паднаха до 3-4 като гост.

5. Лъвове 10-4 (6)

Джаред Гоф постигна рекорд в кариерата си с пет подавания за тъчдаун – нито едно по-голямо от второто от трите на новобранеца Сам ЛаПорта, които отговориха на удара за тъчдаун на Бронкос във второто полувреме – при победа с 42-17, за да се премести в на върха на спечелването на първата титла в дивизията на Лъвовете от 1993 г. насам. ЛаПорта и друг новобранец, Джамир Гибс, комбинираха 164 ярда от битка и пет тъчдауна.

6. Ийгълс 10-4 (4)

Добре, време е да се тревожим за Ийгълс, чийто панически ход да сменят дефанзивните играчи от Шон Десаи на Мат Патриша, след като поредните загуби се провалиха. Защитата на Патриша изостави печелившото туширане от 92 ярда при загуба с 20-17 от Seahawks. Джалън Хъртс се втурна за два тъчдауна, но направи две прихващания в четвъртата четвърт, докато поредицата от загуби достигна три.

7. Шефове 9-5 (7)

Чийфс отбелязаха 20 поредни точки, след като изостанаха от скромните Пейтриътс и спечелиха с 27-17, благодарение на 305-те ярда за подаване на Патрик Махоумс. Махоумс хвърли два паса за тъчдаун, а бягащият бек Джерик Маккинън хвърли още един при трикова игра, но продължаващият през целия сезон случай на отпадане на Чийфс продължи с нарушителите Травис Келс (изненада) и Кадариус Тони (отново).

8. Законопроекти 8-6 (9)

Най-лудата част от тяхното унищожаване на Каубоите? Джош Алън – който влезе в седмицата с най-добрите 35 отчетени тъчдауна в НФЛ – завърши само седем подавания за 94 ярда. Тази победа беше за задушаване на защитата и наземна атака от 266 ярда, водена от Джеймс Кук (179). Билс сдъвкаха часовника с 20 бързи първи падания.

9. Кафяви 9-5 (10)

Кафявите събраха три удара за отбелязване на над 50 ярда през четвъртата четвърт, за да изтрият дефицит от 10 точки и да победят Мечките с 20-17. Победата обаче не беше сигурна, докато последната игра Hail Mary не се изплъзна от ръцете на Darnell Mooney. Джо Флако преодоля три прихващания, за да подаде за 374 ярда, като Дейвид Ньоку и Амари Купър надминаха 100 приемащи ярда и отбелязаха тъчдаун.

10. Тексасци 8-6 (12)

Постоянният ритник е лукс и Ka’imi Fairbairn отговаря на изискванията. Тексасците не водеха Титаните, докато Феърбейрн не проби гол от 54 ярда, за да затвори победа с 19-16. Правейки едва третия си старт от 2019 г. насам, Кейс Кийнъм — заменяйки контузения Си Джей Страуд — се отърси от шестица, за да хвърли изравнителния тъчдаун в края на четвъртата четвърт.

11. Бенгалс 8-6 (13)

12. Ягуари 8-6 (11)

13. Колтс 8-6 (14)

14. Бронкос 7-7 (8)

вижте също

Джетс, унижени от Делфините, удължиха сушата в плейофите до 13 години, тъй като Зак Уилсън получи травма на главата

26. Дюзи 5-9 (24)

Направете 13 поредни години без участие в плейофи за Джетс, които бяха елиминирани поради комбинация от фактори, включително загубата им. Zach Wilson беше нокаутиран с травма на главата, а Trevor Siemian хвърли две прихващания за облекчение. Загубеният удар на Уилсън, който постави Делфините на линията от 1 ярд за първия им тъчдаун, беше най-голямата игра.

27. Гиганти 5-9 (26)

Натиснете пауза на Tommy DeVito Mania. Де Вито изглеждаше по-скоро като недрафтиран куотърбек, тъй като поредицата от три победи на Джайънтс приключи, като не успя да отбележи тъчдаун при загуба с 24-6 от Светците. Това не беше просто офанзивен провал. Защитата, която генерира 11 атаки за вкъщи в три игри, не форсира обрат. Дарън Уолър и Сакуон Баркли мълчаха.

28. Зарядни устройства 5-9 (27)

29. Кардинали 3-11 (29)

30. Командири 4-10 (30)

31. Патриоти 3-11 (31)

32. Пантери 2-12 (32)